Чи необхідно вміти малювати для навчання за спеціальністю «186 Видавництво та поліграфія»?
Це не обов'язково, володіння художніми навичками може знадобитися при вивченні таких дисциплін як «Основи графічного дизайну», «Художні основи проектування видань», «Обробка графічної інформації».
Який обсяг математичних дисциплін і фізики?
Обсяг викладання вищої математики та фізики (в навчальних годинах) відповідає обсягу, передбаченому Міністерством науки і освіти України для технічних вузів, однак він все-таки трохи нижчий, ніж на інших спеціальностях в ХНУРЕ.
Якщо я громадянин іншої держави, чи можу я вчитися в ХНУРЕ на бюджетній основі?
Ні. Громадяни інших держав можуть навчатися тільки на контрактній формі навчання, тобто за кошти фізичних або юридичних осіб.
Якщо я не згоден з оцінкою екзаменаційної роботи, чи маю я право на апеляцію?
Так. Абітурієнт має право подати заяву на апеляцію в день оголошення результатів іспиту.
Далеко знаходяться гуртожитки ХНУРЕ від університету?
Університет має кілька гуртожитків, дістатися до яких можна протягом 10-30 хвилин (міським транспортом), розташовані близько від станцій метро. Гуртожитки університету мають усі умови для навчання і відпочинку студентів. Студенти живуть по 2-3 людини в кімнаті. Гуртожиток факультету Комп'ютерних наук №4, розташований по вулиці Цілиноградській, 36 – всього за 5 хвилин від станції метро «Олексіївська».
Чи можливий перехід з контрактної форми навчання на бюджетну?
Так, можливий. Якщо студент-контрактник показав добрі та відмінні результати у навчанні, а також є вільне бюджетне місце (що трапляється після сесії), може розглядатися питання про його перехід з контрактної форми навчання на бюджетну форму. Розглядаються також й інші обставини, що викликали необхідність переходу на бюджетне навчання (наприклад, погіршення матеріального становища).
На якому курсі відбувається вибір спеціалізації навчання?
Студенти вчаться 4 роки за єдиним напрямом. З третього курсу є можливість обирати професійні дисципліни за власним бажанням і згідно майбутньої спеціалізації. Згідно із навчальним планом підготовки бакалаврів 25% дисциплін – вибіркові. Наприкінці другого курсу студенти обирають дисципліни соціального спрямування за власним бажанням і це дисципліни кафедр філософії, охорони праці, іноземних мов, українознавства.
Які предмети ЗНО потрібно обрати під час вступу на навчання за спеціальністю «Видавництво та поліграфія»?
Для участі у конкурсі за спеціальністю «Видавництво та поліграфія» денної та заочної форм навчання достатньо мати в сертифікаті наступний перелік предметів:
- Українська мова і література;
- Математика;
- Історія України або Іноземна мова або Біологія або Географія або Фізика або Хімія.
Вагові коефіцієнти, встановлені для спеціальності «Видавництво та поліграфія»: українська мова і література - 0,25; математика - 0,45; іноземна мова або фізика або хімія - 0,2. Вага атестата про повну загальну середню освіту - 0,1. Вага балу за особливі успіхи (диплом МАН, призові місця в олімпіадах) і/або успішне закінчення Центру довузівської підготовки (ЦДП) ХНУРЕ – 0,05 (до 10 додаткових балів).
Учасникам Всеукраїнської олімпіади ХНУРЕ для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти зі спеціальностей, яким надається особлива підтримка Міністерства, а саме для вступу на спеціальність 186 Видавництво та поліграфія, яка проводиться у ХНУРЕ відповідно до Положення (Додаток 6 до Правил вступу), можуть нараховуватись додаткові бали до оцінки сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з одного відповідного предмета в обсязі від 1 до 20 балів.
Скільки коштує навчання на контрактній основі?
Для студентів денної форми навчання (бакалаврат) за фахом «186 Видавництво та поліграфія» – 14 500 грн/рік. Для студентів заочної форми навчання за спеціальністю «186 Видавництво та поліграфія» – 8000 грн/рік.
Для магістрів денної форми навчання за спеціалізаціями КТС ВПВ, ТЕМВ і ТДВ – 15 500 грн/рік., Заочної форми – 9 000 грн/рік.
Чи є при ЗВО військова кафедра?
Студенти денної форми навчання мають можливість навчатися на військовій кафедрі (в Харківському університеті Повітряних сил і на факультеті військової підготовки НТУ «ХПІ»). Підготовка здійснюється за окремим контрактом додатково до програми бакалавра.
Чи допомагає ЗВО з працевлаштуванням випускників обраних спеціальностей? Де працюють випускники спеціальності «Видавництво та поліграфія»?
Так, кафедра МСТ допомагає працевлаштуватися випускникам, якщо така допомога потрібна. Однак, в останні роки багато студентів, починаючи з 3 курсу, працюють на поліграфічних підприємствах міста, у видавництвах Харкова, IT-компаніях, дизайн-студіях, рекламних відділах різних підприємств.
Чи є можливість міжнародного співробітництва для студентів спеціальності «186 Видавництво та поліграфія»?
Під час навчання студенти проходять практику на сучасних поліграфічних підприємствах, надається можливість стажування та навчання в Медіауніверситеті, місто Штутгарт (Німеччина), Університеті Економіки, місто Бидгощ (Польща, програма подвійного дипломування), Варшавській політехніки (Польща), Каунаським університеті прикладних наук за програмою мобільності (Литва), Української академії друкарства (м. Львів) та інших профільних вищих навчальних закладів.