• 61166, м. Харків, пр. Науки, 14, корпус «І»
  • (057) 702-13-78
  • (057) 702-18-91
  • d_mst@nure.ua

ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

Чи необхідно вміти малювати для навчання за спеціальністю «186 Видавництво та поліграфія»?
Це не обов'язково, володіння художніми навичками може знадобитися при вивченні таких дисциплін як «Основи технічної естетики та дизайну», «Художні основи проектування видань», «Обробка графічної інформації».

Який обсяг математичних дисциплін і фізики?
Обсяг викладання вищої математики та фізики (в навчальних годинах) відповідає обсягу, передбаченому Міністерством науки і освіти України для технічних вузів, однак він все-таки трохи нижчий, ніж на інших спеціальностях в ХНУРЕ. Вища математика для нового набору 2018 року буде вивчатися три семестри, а фізика і хімія - тільки по одному семестру.

Якщо я громадянин Росії, чи можу я вчитися в ХНУРЕ на бюджетній основі?
Ні. Громадяни Росії, як і громадяни інших країн СНД, можуть навчатися тільки на контрактній формі нвчання, тобто за кошти фізичних осіб.

Якщо я не згоден з оцінкою екзаменаційної роботи, чи маю я право на апеляцію?
Так. Абітурієнт має право подати заяву на апеляцію в день оголошення результатів іспиту.

Далеко знаходяться гуртожитки ХНУРЕ від університету?
Університет має кілька гуртожитків, дістатися до яких можна протягом 10-30 хвилин (міським транспортом), розташовані близько від станцій метро. Гуртожитки університету мають усі умови для навчання і відпочинку студентів. Студенти живуть по 2-3 людини в кімнаті. Гуртожиток факультету Комп'ютерних наук №4, розташований по вулиці Целіноградській, 36 – всього за 5 хвилин від станції метро «Олексіївська».

Чи можливий перехід з контрактної форми навчання на бюджетну?
Так, можливий. Якщо студент-контрактник показав добрі та відмінні результати у навчанні, а також є вільне бюджетне місце (що трапляється після сесії), може розглядатися питання про його перехід з контрактної форми навчання на бюджетну форму. Розглядаються також й інші обставини, що викликали необхідність переходу на бюджетне навчання (наприклад, погіршення матеріального становища).

На якому курсі відбувається вибір спеціалізації навчання?
Студенти вчаться 4 роки за єдиним напрямком. З третього курсу є можливість обирати професійні дисципліни за власним бажанням і згідно майбутньої кваліфікації. Згідно із навчальним планом підготовки бакалаврів 25% дисциплін – вибіркові. На кінці другого курсу студенти обирають дисципліни соціального спрямування за власним бажанням – це дисципліни кафедр філософії, охорони праці, іноземних мов, українознавства.

Які предмети ЗНО потрібно обрати під час вступу на навчання за спеціальністю «Видавництво та поліграфія»?
Для участі у конкурсі за спеціальністю «Видавництво та поліграфія» денної та заочної форм навчання достатньо мати в сертифікаті наступний перелік предметів:

  • Українська мова і література;
  • Математика;
  • Іноземна мова або фізика або хімія.

Вагові коефіцієнти, встановлені для спеціальності «Видавництво та поліграфія»: українська мова і література - 0,2; математика - 0,45; іноземна мова або фізика або хімія - 0,2. Вага атестата про повну загальну середню освіту - 0,1. За успішне навчання на підкурсах ЦДП ХНУРЕ абітурієнти отримують додатково 0,05 від загальної кількості набраних балів (до 10 балів). Також отримують додаткові бали ті абітурієнти, які вибирають першим або другим пріоритетом спеціальність «186 Видавництво та поліграфія».

Учасникам Всеукраїнської олімпіади ХНУРЕ з математики, фізики та хімії (Олімпіада традиційно проводиться в ХНУРЕ навесні, в березні-квітні) можуть нараховуватися додаткові бали з одного відповідного предмета при розрахунку конкурсного бала в ХНУРЕ в обсязі від 1 до 20 балів, але не вище 200 балів за предмет. Інформація про проведення Всеукраїнської олімпіади ХНУРЕ розміщена на офіційному сайті ХНУРЕ.

Скільки коштує навчання на контрактній основі?
Для студентів денної форми навчання (бакалаврат) за фахом «186 Видавництво та поліграфія» – 9900 грн. / рік. Для студентів заочної форми навчання за спеціальністю «186 Видавництво та поліграфія», за спеціалізацією КТС ВПВ – 5500 грн. / рік.

Для магістрів денної форми навчання за спеціалізаціями КТС ВПВ, ТЕМВ і ТДВ –  12900 грн. / Рік., Заочної форми для спеціалізації КТС ВПВ – 7500 грн. / Рік.

Чи є при вузі військова кафедра?
Студенти денної форми навчання мають можливість навчатися на військовій кафедрі (в Харківському університеті Повітряних сил і на факультеті військової підготовки НТУ «ХПІ»). Підготовка здійснюється за окремим контрактом додатково до програми бакалавра.

Чи допомагає вуз з працевлаштуванням випускників обраних спеціальностей? Де працюють випускники спеціальності «Видавництво та поліграфія»?
Так, кафедра МСТ допомагає працевлаштуватися випускникам, якщо така допомога потрібна. Однак, в останні роки багато студентів, починаючи з 3 курсу, працюють на поліграфічних підприємствах міста, у видавництвах Харкова, IT-компаніях, дизайн-студіях, рекламних відділах різних підприємств.

 

Чи є можливість міжнародного співробітництва для студентів спеціальності «186 Видавництво та поліграфія»?
Під час навчання студенти проходять практику на сучасних поліграфічних підприємствах, надається можливість стажування та навчання в Медіауніверситеті, місто Штутгарт (Німеччина), Університеті Економіки, місто Бидгощ (Польща, програма подвійного дипломування), Варшавської політехніки (Польща), Української академії друкарства (м. Львів) та інших профільних вищих навчальних закладів.

Студентам

Для студентів постійно проводяться різні заходи, які націлені на те, щоб розвивати студентів всебічно. Серед них турніри "Що? Де? Коли?", Проведення виставок, організація творчих ... Детальніше >>

Абітурієнтам

Шановні абітурієнти! Ми раді вітати Вас на сайті кафедри медіасистем і технологій Харківського національного університету радіоелектроніки! Вибір майбутньої професії і навчального закладу, де Ви зможете ... Детальніше >>

Партнери

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
Національний університет "Львівська політехніка",
Українська академія друкарства,
Національний технічний університет ... Детальніше >>