Наукові напрями кафедри:
- технології розробки електронних видань (керівник: проф. Єгорова І.М.);
- системи автоматизації управління поліграфічним виробництвом (керівники:проф.Ткаченко В.П., проф. Левикін І.В.);
- проблеми обробки цифрових зображень і відтворення кольору в поліграфії, комп'ютерна графіка (керівники: проф. Кулішова Н.Є., ст. викл. Чеботарьова І.Б.)
У науковій роботі беруть активну участь не тільки викладачі та співробітники кафедри, а й студенти, і магістранти спеціальності «Видавництво і поліграфія».
Викладачі, аспіранти, співробітники та студенти кафедри постійно беруть участь у міжнародних науково-практичних конференціях, форумах, виставках.
У наукових роботах відображено розвиток фундаментальних і прикладних досліджень, які проводяться на кафедрі.
Держбюджетна тематика
272-4 | Інформаційні технології автоматизованої обробки зображень і відтворення кольору в відкритих поліграфічних системах | 2013-2015 р.р. |
Госпдоговірна тематика
ДЗ/475-2011 |
Розробка технології та інструментальних засобів створення міських геоінформаційних систем на базі програмних продуктів з відкритим кодом |
2011- |
РД/356/25-0214 |
Розробка концепції та схеми сценаріїв мультимодальної взаємодії користувача з офісним додатком на платформі Tizen (з представництвом фірми SAMSUNG в Україні). |
2014 р. |
Спільно з науковим парком «Радіолектроніка та інформатика» |
Створення геоінформаційної системи моніторингу впливу проектів розвідки та видобутку вуглеводнів на соціально-економічний розвиток місцевих громад Харківської області" з представництвом "Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (IV) Б.В. |
2014 р. |
№ 17-10 |
Надання науково-технічних послуг «Впровадження системи управління кольором у виробництво поліграфічної продукції приватного підприємства «Юнісофт». |
2017- |
На цей час розробляється ще кілька науково-дослідних тем:
- Інформаційно-аналітичні технології та інструментальні засоби підвищення ефективності та безпеки функціонування систем енергетики в умовах переходу України до конкурентного енергоринку
- Розроблення геоінформаційної аналітичної системи моніторингу і управління ресурсами об'єднаних територіальних громад
- Грантова угода на розробку проекту «Сколе туристичний» між ХНУРЕ та Університетом Економіки в м. Бигдощ (Польща).
За останні роки підготовлено та захищено кандидатські та докторські дисертації:
- Дейнеко Ж.В. «Методи аналізу нестаціонарних самоподібних часових рядів, засновані на дискретному вейвлет-перетворенні». - 2012.
- Логвиненко К.В. «Моделі та інформаційні технології оперативного управління замовленнями поліграфічного підприємства», науковий керівник Левикін І.В. - 2013.
- Губницька Ю.С. «Моделі, метод та інформаційна технологія додрукарської підготовки видань», науковий керівник Авраменко В.П. - 2014.
- Челомбітько В.Ф. «Геометричне моделювання візерунків поліграфічного захисту цінних паперів лініями зі змінною кривиною», науковий керівник Ткаченко В.П. - 2015.
- Бєльчева А.В. «Методи формування інформаційного простору ГІС-додатків», науковий керівник Манакова Н.О. - 2015.
- Хорошевський А.І. «Методи, моделі та інформаційні технології розробки підсистеми віддаленої взаємодії з клієнтами», науковий керівник Левикін І.В. - 2015.
- Табакова І.С. «Геометричне моделювання геодезичних ліній на гладких поверхнях з урахуванням їх додаткових властивостей», науковий керівник Ткаченко В.П. - 2016 р.
- Левикін І.В. Доктор технічних наук, спеціальності: 05.13.06 – інформаційні технології. Тема: "МЕТОДИ, МОДЕЛІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ НАСКРІЗНИМИ БІЗНЕС-ПРОЦЕСАМИ ПІДПРИЄМСТВА"- 2021 р.
З 2016 року кафедра МСТ виступає організатором Міжнародної науково-технічної конференції «Поліграфічні, мультимедійні та web-технології». У роботі конференції в 2016 році взяли участь 183 учасника з України, країн СНД і далекого зарубіжжя, в тому числі: 166 - Україна, 5 - СНД, 12 - з далекого зарубіжжя.
Останніми роками однією з важливіших складових при оцінюванні (складанні рейтингів) кафедр є публікаційна активність. І це невипадково, тому що науково-дослідницька діяльність є одним з пріоритетних напрямків формування єдиного освітнього простору університету.
Незважаючи на воєнний стан та складні умови, в яких зараз знаходяться всі навчальні заклади освіти, наукові дослідження продовжуються і виступи на міжнародних конференціях не зупиняються. У журналі першого квартилю Computational Intelligence and Neuroscience видавництва Hindawi опубліковано статтю “Zoomorphic Mobile Robot Development for Vertical Movement Based on the Geometrical Family Caterpillar” у співавторстві зі співробітниками університету Владислав Євсєєв (кафедра КІТАМ), Вячеслав Ляшенко (кафедра МСТ), Ігор Невлюдов (кафедра КІТАМ) та статтю “Electronic User Authentication Key for Access to HMI/SCADA via Unsecured Internet Networks” у співавторстві зі співробітниками університету Владислав Євсєєв та Наталія Демська (кафедра КІТАМ), Вячеслав Ляшенко (кафедра МСТ). За короткий проміжок часу обидві статті набули значної кількості переглядів.
Тільки за травень-червень 2022 року викладачі кафедри МСТ (доцент Табакова І.С. та асистент Трунова Т.О.) брали участь у наступних конференціях, які проіндексовані в наукометричній базі Scopus:
1. COLINS-2022: 6th International Conference on Computational Linguistics and Intelligent Systems, May 12–13, 2022, Gliwice, Poland (https://www.youtube.com/watch?v=738VuBlXt-U&ab_channel=ColinsConference)
2. 29th International Conference on Systems, Signals and Image Processing “IWSSIP 2022”, June 01 - 03, 2022, Sofia, Bulgaria (http://iwssip.bg/program)
3. 12th International Conference “Advanced Computer Information Technologies” that will be held on June 9-11, 2022 in Spišská Kapitula, Slovakia (http://acit.wunu.edu.ua)
В умовах бойових дій проведення наукових досліджень є надскладним процесом через обмеження доступу до певних інформаційних ресурсів, але викладачі кафедр університету наполегливо працюють у даному напрямку і продовжують роботи над новими публікаціями у високо рейтингових журналах, що допомагає підвищити наукометричні рейтинги університету.